Katarzyna Tapek

Aktorka i wokalistka scen muzycznych. W czerwcu 2014 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specalność: musical, w klasie Ryszarda Minkiewicza oraz Krzysztofa Bobrzeckiego. Wzięła udział w wielu spektaklach dramatycznych (Nord-Ost, Płatonow, Wszystkie jesteśmy Ofeliami, Bloczek, Moralność Pani Dulskiej, Zabawa w dziobanego)  oraz koncertach musicalowych w Akademii Muzycznej. W dyplomowym musicalu Godspell wykonała rolę Joanny.
Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie w klasie wiolonczeli a od 2007 roku kontynuowała naukę w klasie śpiewu solowego Ewy Alchimowicz - Wójcik. W tym okresie czasu związana była z Olsztyńska Grupa Metro, dzięki uprzejmości Studio Buffo zagrała główne role Julii oraz Anki w młodzieżowym wykonaniu musicali Romeo i Julia oraz Metro.
W maju 2012 roku zagrała tytułową rolę w muzycznym spektaklu Balladyna J. Słowackiego w reżyserii Tomasz Podsiadłego oraz z muzyką młodego kompozytora Rafała Kłoczko.
Współpracuje jako solistka z koszalińskim chórem Cantate Deo.
We wrześniu 2015 roku w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku zagrała rolę Jenny w polskiej prapremierze musicalu Love Story.
Od sierpnia 2013 związana z zespołem wokalnym Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie wykonała takie solistyczne role jak: Antonia w musicalu Człowiek z la Manchy, Venus w operetce Orfeusz w Piekle oraz Ermengarda w musicalu Hello, Dolly!, Stasi w Księżniczce Czardasza.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy