Piotr Tetlak

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Architekt wnętrz, rzeźbiarz, scenograf, autor widowisk plenerowych i działań wizualnych (m. in. dla festiwali Malta i Fama od 1996 roku). Od 2003 roku prowadzący autorską Pracownię Zjawisk Teatralnych na wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii, od  2008 roku Kierownik Katedry Scenografii.
Autor prospektów organowych. Współprojektował i realizował widowiska dla miasta Poznania już jako członek grupy „Asocjacji Kółka Graniastego” (od 1996 roku). Od 2003 roku pełni opiekę artystyczną nad paradą z okazji dnia Świętego Marcina w Poznaniu. Założyciel interdyscyplinarnej grupy teatralnej Asocjacja 2006 i Fundacji Asocjacji 2006. Przez ostatnie 20  lat uczestniczył w ponad 200 projektach poza murami uczelni, związanymi z różnymi dziedzinami sztuki jako projektant w dziedzinach scenografii, wystawiennictwa, inscenizacji jako animator, producent i realizator. Przygotował kilkadziesiąt pokazów i wystaw z udziałem swoich obiektów do różnych wydarzeń kulturalnych, takich jak m.in. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Poznaniu (od 2000 roku). Wyróżniany i nagradzany przez rektorów i władze miasta za działalność dydaktyczną, organizacyjną i projektową w dziedzinie scenografii i widowisk plenerowych.
Od momentu ukończenia studiów zorganizował i poprowadził plenery oraz warsztaty w ramach działalności na uczelni (od 1999 roku) i poza nią, m.in.: na festiwalu Fama w Świnoujściu (w latach 1999–2005), na festiwalu Malta w Poznaniu (od 1999 roku), na Festiwalu Zdarzenia w Tczewie. Dla Teatru im. Heleny Modrzejewskie w Legnicy, w ramach programu Instytutu Raszewskiego „Lato w Teatrze” (od 2009 roku). Ściśle współpracuje  z Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim w Katowicach. W 2010 roku został odznaczony odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla Kultury Polskiej.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy