Łukasz Brzeziński

Aktor. Ukończył Liceum Plastyczne a następnie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, filia we Wrocławiu (2003). Debiutował w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu rolą Wiktora w spektaklu w reż. M. Kleczewskiej Czyż nie dobija się koni H. McCoya. Stworzył wiele interesujących kreacji w sztukach Gombrowicza i Czechowa. Współpracował z Teatrem w Gnieźnie, Operą Wrocławską, Teatrem w Zittau (Niemcy) i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Nagrywał audycje radiowe, występował w serialach telewizyjnych m.in. „Niania" (produkcja TVN) i „Pierwsza miłość” (produkcja Polsat).
Wszechstronne zainteresowania artysty zadecydowały o podjęciu studiów podyplomowych na kierunku Organizacja i Zarządzanie Sportem w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, które ukończył z tytułem managera sportu (2010).
Od 2009 roku związany z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie zadebiutował rolą Cliffa w musicalu Kabaret J. Kandera. Stworzył wiele charakterystycznych ról w spektaklach komediowych (Mayday Cooneya) oraz muzycznych (Skrzypek na dachu, Kiss Me, Kate, Jekyll & Hyde i in.).
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy