Przemysław Zubowicz

Śpiewa od dziecka. W szkole średniej był wielokrotnym laureatem konkursów poezji śpiewanej na szczeblu rejonowym i powiatowym. W tym samym czasie dostał się do grona 48 najlepszych młodych wokalistów Polski w telewizyjnym programie "Idol". Następnie podczas studiów w Toruniu wstąpił w szeregi zespołu "Soima", z którym wygrał wiele festiwalów muzyki rockowej, m.in. Wrock Festiwal we Wroclawiu, toruński Katar czy Lizard King Festiwal.
W 2007 podjął naukę śpiewu rozrywkowego u dr Joanny Zagdańskiej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a następnie w 2009 klasycznego śpiewu solowego u prof. Macieja Witkiewicza w tej samej uczelni. Od października 2014 roku śpiewa w zespole VEJ.
W profesjonalnym przedstawieniu zadebiutował w Słupsku w 2011 roku w musicalu Cabaret w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. W 2013 zadebiutował na scenie Opery Nowej w Bydgoszczy, dwukrotnie wcielając się w rolę Szymona w operetce Student Żebrak Carla Millockera. W kwietniu 2014 roku wykonał tytułową rolę w operze Serse G.F. Handle’a. W kwietniu 2015 zagrał Lenksiego w operze Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego. W 2015 roku zadebiutował na deskach musicalowych w roli Sama Wheata w musicalu Ghost The Musical w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Współpracował z wieloma dyrygentami, reżyserami i kompozytorami, w tym m.in. z Elżbietą Wiesztort, Zygmuntem Rychertem, Bohdanem Jarmołowiczem, Jarosławem Barowem, Adamem Sztabą, Przemysławem Pasternakiem, Sigfried Heinrich, Georgem Sandmann'em, Damianem Borowiczem, Maciejem Figasem, Piotrem Wajrakiem, Sebastianem Gonciarzem, Tomaszem Dutkiewiczem, Riccardo Cocciante oraz Markiem Czerniewiczem.
Interesuje sie filozofią, sportem, grą w pokera i sztuką.


 
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy