Marek Piekarczyk

Marek Piekarczyk urodził się w 1951 roku w Poznaniu. Na scenie występuje od 1969 roku. Karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. Na początku lat 80. dołączył do grupy TSA. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Wraz z zespołem TSA Marek Piekarczyk wystąpił podczas ok. 2000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechosłowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

W latach 1986-1989 współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał w pierwszym polskim wystawieniu rock-opery „Jesus Christ Superstar”. Było to jedno z największych wydarzeń artystycznych tamtych lat, a zagrana przez Piekarczyka rola Jezusa zapisała się na trwałe w historii. Odbyło się ok. 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez wielotysięczną widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem miał miejsce 4 czerwca 1999 r. w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Było to plenerowe widowisko dla wielotysięcznej widowni, wystawione z okazji przyjazdu papieża Jana Pawła II.

Artysta od lutego 2013 roku, występował w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów. Odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013.”. W listopadzie 2014 r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora” - książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy