Anna Lasota

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. M. Krzyńskiej w 2008 roku), umiejętności doskonaliła w ramach mistrzowskich kursów interpretacyjnych. Finalistka konkursu im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, IX Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu muzyki Słowiańskiej" w Katowicach oraz Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy, laureatka Nagrody Publiczności Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie, wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie „Złote głosy Mazowsza”, Nagrody ZASP oraz Fundacji Pro-Arte podczas Festiwalu Wokalnego Bel Canto w Nałęczowie. W 2011 otrzymała wyróżnienie w plebiscycie poznańskiej publiczności „Biały Bez” w kategorii „Śpiewaczka/Śpiewak”. Laureatka statuetki FLISS 2012, przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki – „za błysk talentu wokalnego i scenicznego, za swobodę i błyskotliwość prezentacji wokalnych, oraz za poruszające kreacje muzyczne i teatralne…”
Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, realizując na tej scenie pierwszoplanowe partie repertuaru musicalowego i operetkowego: Adela (Zemsta nietoperza), Arsena (Baron cygański), Eurydyka (Orfeusz w piekle), Zorika (Cygańska miłość),Walentyna (Wesoła wdówka), Stasi (Księżniczka czardasza), Eliza (My Fair Lady),  Chawa, Cajtl (Skrzypek na dachu), Christine Daée (Phantom), Aldonza-Dulcynea (Człowiek z La Manchy), Irena Molloy (Hello, Dolly!), Ania Shirley (Ania z Zielonego Wzgórza), Gerda (Królowa Śniegu).
Artystka prowadzi indywidualną działalność koncertową. Uczestniczyła m.in. w prawykonaniu Missa solemnis. Hommage a Josquin des Pres S. Moryto na sopran, trzygłosowy chór mieszany i sześć instrumentów dętych blaszanych (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” w Częstochowie). Od 2011 we współpracy z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus realizuje cykl Koncertów Muzyki Filmowej. Nagrała wokalizę do kompozycji P. Górniaka In Between Worlds (III nagroda Film Music Competition Transatlantyk Festiwal 2014) oraz wokalizy do filmu "Las cieni" (reż. A. Cichocki, muzyka M. Sztor), który zyskał wielkie uznanie na scenie międzynarodowej (międzynarodowe festiwale w USA, Polsce i we Włoszech).
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy