SKLEP

PŁYTA CD OPOWIEŚCI ZIMOWE

Lubię to!
SPIS UTWORÓW

1.   GRUDNIOWY ŚNIEG/ DECEMBER SNOW  4:07
2.   GDZIE JESTEŚ? / WHERE ARE YOU NOW?  1:18
3.   PROSZĘ, NIE WITAJMY SIĘ / PLEASE LET’S NOT EVEN SAY HELLO  4:12
4.   ŚWIEŻA MIŁOŚĆ / WHEN YOUR LOVE IS NEW  2:57
5.   BUDKA Z KSIĄŻKAMI / BOOKSELLER IN THE RAIN  4:03
6.   LISTY MIŁOSNE MOJEJ BABCI / MY GRANDMOTHER’S LOVE LETTERS  4:53
7.   PRAGNĘ / I AM LONGING  4:44
8.   ŚNIŁEŚ MI SIĘ / I HAD A DREAM ABOUT YOU  3:33
9.   NAD RZEKĄ / BY THE RIVER  4:46
10. WRESZCIE, TO JUŻ / WHAT A RELIEF  4:45
11. NOWE SŁOWA / NEW WORDS  4:44


Opowieści zimowe są cyklem utworów, które opowiadają o duszy zakochanej i jednocześnie porzuconej kobiety, gdzie słowa i dźwięki prowadzą widza przez różne stadia miłości: od euforii, przez cierpienie, rozczarowanie, spokój, po nadzieję.Przekaz cyklu trafia prosto do serca, tak aby każdy mógł odnaleźć w nim cząstkę swojej historii i przeżyć na nowo wspomnienia o tym, jak pięknie jest kochać. Płyta utrwala te chwile, by można było do nich wracać i czerpać z ich piękno już zawsze. 
W pracę nad projektem wystawieniaOpowieści zimowych w Teatrze Muzycznym w Poznaniu zaangażowanych było kilkanaście osób. Pomysłodawcą spektaklu jest zastępca dyrektora Teatru ds. artystycznych – Piotr Deptuch. Reżyserii podjął się mój wieloletni teatralny kolega, wspaniały człowiek – Janusz Kruciński. Kostiumy przygotowała Katarzyna Barcik i firma Solar.Na scenie występuje razem ze mną Zofia Grażyńska – tancerka grająca rolę „alter ego”, ukazująca i interpretująca uczucia bohaterki. Muzyka Maury'ego Yestona została wykonana w aranżacjach Jakuba Kraszewskiego na fortepian, kwintet smyczkowy oraz flet, a jejdopełnieniem są obrazy malowane na wodzie przez Annę Pelc.
W tworzenie tego spektaklu każdy włożył kawałek własnej historii, czego efektem jest dzieło będące intymnym portretem emocji oraz przeżyć wielu osób. Mam nadzieję, że tak przygotowany album będzie Państwa zachwycać – możliwe, że wzruszać, i to nie tylko podczas nadchodzącej zimy.

Edyta Krzemień– solistka
 
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy