Musical

   Zakonnica w przebraniu

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Prasa
Ceny
Autor: Glenn Slater
Muzyka: Alan Menken
Libretto: Cheri Steinkellner i Bill Steinkellner
Przekład: Jacek Mikołajczyk

„Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?”. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto. Zakonnica w przebraniu to spektakl także o tym, że nie trzeba bać się zmian, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wydają się rewolucyjne, a sam duch zmian jest równie inspirujący, co inny Duch, mający przecież podstawowe znaczenie dla zakonnic. W ogóle musical i kościół mają ze sobą wiele wspólnego: i tu, i tu śpiewa się o miłości. Czasem, jak się okazuje, w gorących rytmach disco.

Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu

 
Musical na podstawie słynnego filmu Zakonnica w przebraniu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej. Barowa piosenkarka Deloris Van Cartier jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Ten postanawia ją zabić. W ramach pomocy oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Przełożona znajduje dla niej miejsce w zakonnym chórze. Deloris w krótkim czasie zostaje dyrygentem i wprowadza do zespołu nowego ducha.
 
Autorem muzyki jest Alan Menken (Piękna i bestia, Sklepik z horrorami, Gazeciarze), laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Za Zakonnicę w przebraniu został nominowany pięciokrotnie do Tony Awards, w tym za najlepszy musical. Poznańską wersję reżyseruje Jacek Mikołajczyk, który ostatnio z powodzeniem zrealizował Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch (Jekyll&Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar), za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk (Chłopi, Rodzina Addamsów), scenografię projektuje Grzegorz Policiński (Nędznicy, Hair), a kostiumy Ilona Binarsch (Producenci, Rodzina Addamsów). Obsada zostanie wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu. Publiczność usłyszy przeboje odwołujące się do najlepszych wzorców muzyki tanecznej lat 70-tych, przywołujące na myśl kultowy zespół BeeGees, solistki – Dianę Ross i Donnę Summer czy film Gorączka sobotniej nocy.  Nie zabraknie takich hitów jak „Take me to heaven”, „Raise your voice” oraz tytułowego „Sister act”. Wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka. Premiera Zakonnicy w przebraniu odbyła się w 2009 roku w Londynie. Dwa lata później spektakl zadebiutował na Broadwayu. Poznańska realizacja będzie polską prapremierą musicalu.

Zapraszamy również do obejrzenia cyklu filmów przygotowanych przez Kaśkę Bernaś ZDROWAśkę, które można obejrzeć TUTAJ.

Spektakl grany dla Widzów od 12 roku życia.

Zakonnice są fantastycznymi aktorkami, świetnie śpiewają i chce się śledzić ich życie w tym dziwacznym klasztorze. Największy podziw budzi Karolina Trębacz, która bardzo precyzyjnie zbudowała swoją postać od podrzędnej szansonistki w podejrzanym klubie nocnym do prawdziwej gwiazdy, która mogłaby być ozdobą wszystkich wielkich scen świata, przechodząc przemianę nie tylko w zachowaniu, ale przede wszystkim mentalną. Bardzo dobre aktorstwo idzie w parze ze świetnym wokalem.
Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski
 
(...) "Zakonnica" jest pod względem muzycznym najbliższa upodobaniom szerszej publiczności. Nie zdziwię się więc, jeśli okaże się hitem repertuarowym tej sceny, tym bardziej iż nie brakuje w niej piosenek przebojowych (w stylu disco), w dodatku na ogół świetnie wykonywanych, a już zbiorowo śpiewanych wręcz brawurowo. Zresztą spektakl wyreżyserowany zręcznie przez Jacka Mikołajczyka (jest on także autorem zgrabnego przekładu) został pod względem nie tylko wokalnym, ale także muzycznym przygotowany w sposób budzący aplauz (...).
Błażej Kusztelski, E-teatr
 
Zakonnica w przebraniu to kwintesencja tego, jak powinien wyglądać dobry musical. Znakomita muzyka, dynamiczna akcja, wyrazista scenografia i kostiumy, a przede wszystkim świetni aktorzy-wokaliści, których wykonania spektakularnością wcale nie odbiegają od tych zapamiętanych z kinowego przeboju lat 90. pod tym samym tytułem.
Anna Solak, kulturapoznan.pl
 
Libretto i teksty przełożył reżyser spektaklu Jacek Mikołajczak. I zrobił to genialnie. Obecna na premierze publiczność doskonale się bawiła.
Alicja Lehmann, Gazeta Wyborcza (Co Jest Grane 24)
 
Jaka jest poznańska Zakonnica w przebraniu? Na pewno międzynarodowa – umiejąca pokazać swoją tożsamość, nie bazując jedynie na wypróbowanej wizji tego jaka powinna być musicalowa zakonnica. Dużą rolę odgrywa tutaj osobowość artystek wcielających się w postać tytułowej Deloris.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
 
Teatr Muzyczny zafundował nam musical z prawdziwego zdarzenia! (...) Było wszystko to, co prawdziwy musicalowy hit mieć powinien: przepiękne głosy, kapitalnie zaśpiewane songi, komizm połączony z liryką, oprawa scenograficzna i kostiumowa. (...) Podobała mi się Katarzyna Tapek w roli siostry Marii Robert – młodej postulantki, która przechodzi pewną przemianę na oczach widza.
lubimyuczyc.blogspot.com
 
Blisko trzygodzinne show nie pozwala na choćby najkrótszy moment nudy. "Weź mnie do nieba" (oryg. "Take Me To Heaven") do teraz dzwięczy mi w uszach. Dynamicznie zmieniające się tło (nie wiem jak oni to robią na tym metrażu, ale są cudotwórcami!), stroje jakich nie powstydziłby się Broadway, oprawa muzyczna, światło i przede wszystkim aktorzy sprawili, że Zakonnica w przebraniu to musicalowa wizytówka Poznania.
zielinskyofficial.blogspot.com
 
Zakonnica w przebraniu – najnowsza premiera w Teatrze Muzycznym przejdzie do historii tej placówki. Jestem tego pewna! (...) Na duże uznanie zasługuje świetna głosowo Barbara Melzer w roli Matki Przełożonej, a także kapitalna Marta Burdynowicz w roli Siostry Marii Patryk. Mimo niewielkiej roli to ona utkwiła mi najbardziej w pamięci. Doskonały głos oraz gra aktorska. Brawo!
Aleksandra Bliźniuk, podsluchajwordpress.com
 

 
 
SPONSOR PREMIERY: PARTNERZY PREMIERY:
     
 
           
    PARTNERZY TEATRU:    
       

Realizatorzy

Reżyseria:
Jacek Mikołajczyk
Kierownik muzyczny:
Piotr Deptuch
Choreografia i ruch sceniczny:
Ewelina Adamska-Porczyk
Scenografia i reżyseria światła:
Grzegorz Policiński
Kostiumy:
Ilona Binarsch
Kierownictwo wokalne:
Anna Domżalska
Przygotowanie wokalne zespołu:
Michał Łaszewicz
Asystent reżysera:
Łukasz Brzeziński
Asystent choreografa:
Tomasz Manowski
Współpraca muzyczna:
Radosław Mateja
Agnieszka Nagórka
Asystentka kostiumografki:
Agnieszka Kowalska
Dyrygent:
Piotr Deptuch
Radosław Mateja

Obsada

Deloris van Cartier
Olga Szomańska (3-4.11)
Karolina Trębacz
Dagmara Rybak (8-10.11)
Matka Przełożona
Barbara Melzer (3-4.11)
Lucyna Winkel (8-10.11)
Siostra Maria Robert
Oksana Hamerska
Edyta Krzemień (8-9.11, 10.11 g. 15.00)
Katarzyna Tapek (3.11, 10.11 g. 19.00)
Ewa Kłosowicz (4.11)
Siostra Maria Patryk
Marta Burdynowicz (3-4.11)
Magdalena Placek-Boryń (8-10.11)
Siostra Maria Łazarz
Jolanta Wyrzykowska
Ojciec O'Hara
Jarosław Patycki (8-10.11)
Arnold Pujsza (3-4.11)
Curtis
Tomasz Steciuk (3-4.11, 8-10.11)
Krzysztof Żabka
Łukasz Brzeziński
Eddie
Przemysław Łukaszewicz (3.11 g. 19.00, 8-10.11)
Marcin Słabowski
Patryk Kośnicki (3.11 g. 15.00, 4.11)
TJ
Maciej Zaruski
Joey
Łukasz Brzeziński (8-10.11)
Krzysztof Suszek
Bartosz Sołtysiak (3-4.11)
Pablo
Łukasz Kocur
Krzysztof Suszek (25.05)
Siostra Maria Marcin z Tour
Magdalena Szcześniewska
Siostra Maria Teresa
Iwona Kotzur
Ernie
Seweryn Wieczorek
Pozostałe zakonnice
Wioleta Butler
Oksana Hamerska
Marlena Łaszewicz
Joanna Olek
Dagmara Rybak
Ewa Urban
Agnieszka Wawrzyniak
Denisa Jarczak
Zofia Grażyńska
Gliniarz
Adam Silecki
Klientka baru
Joanna Olek
Denisa Jarczak
Klient
Mirosław Kin
Barmanka
Marlena Łaszewicz
Drag Queen
Özgür Fenercioglu
Taksówkarz
Mirosław Kin
Papież
Mirosław Kin
Barman
Leszek Cegiełkowski
Ministranci
Seweryn Wieczorek
Özgür Fenercioglu
Tina
Anita Urban
Siostra Maria Krzysztof
Ewa Kłosowicz (3, 10.11)
Katarzyna Tapek (4.11, 8-9.11)
Michelle
Ksenia Matsuk (3-4.11, 8-10.11)
Katarzyna Tapek
Prostytutka
Agnieszka Wawrzyniak

oraz balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.
 

Kapitalnie zakonnicą być

Data wydania: 01.10.2016
Zakonnica w przebraniu to kwintesencja tego, jak powinien wyglądać dobry musical. Znakomita muzyka, dynamiczna akcja, wyrazista scenografia i kostiumy, a przede wszystkim świetni aktorzy-wokaliści, których wykonania spektakularnością wcale nie odbiegają od tych zapamiętanych z kinowego przeboju lat 90. pod tym samym tytułem.

Czadowe siostrzyczki

Data wydania: 03.10.2016
"Zakonnica w przebraniu" Alana Menkena w reż. Jacka Mikołajczyka w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Pisze Błażej Kusztelski.
 

Kto zostanie zakonnicą w przebraniu?

Data wydania: 07.06.2016
Trwa casting do musicalu Zakonnica w przebraniu, który będzie miał swoją polską prapremierę 1 października na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Autorem polskiego przekładu, a zarazem reżyserem jest Jacek Mikołajczyk, kierownikiem muzycznym został Piotr Deptuch, za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch.

ZNAMY OBSADĘ DO "ZAKONNICY W PRZEBRANIU"

Data wydania: 04.07.2016
1 października Teatr Muzyczny zaprezentuje poznańskiej publiczności polską prapremierę musicalu pt. "Zakonnica w przebraniu". Wyłoniono już nazwiska osób, które wezmą udział w tym spektaklu.

"ZAKONNICA W PRZEBRANIU", CZYLI DYSKOTEKA W KOŚCIELE PO POZNAŃSKU

Data wydania: 06.07.2016
Spojrzenie na lata 70. przez okular XXI wieku proponuje poznański Teatr Muzyczny w po raz pierwszy wystawianej w Polsce „Zakonnicy w przebraniu”, spektaklu opartym na filmowym hicie z Whoopi Goldberg. -  Wszystko w musicalu, nie tylko doskonała muzyka disco, jest tak naprawdę naszym wyobrażeniem o minionej już epoce, jednak z dodatkiem dzisiejszej wrażliwości, estetyki, poweru - opowiada reżyser i tłumacz sztuki, Jacek Mikołajczyk.

JEŻELI COŚ NAS PORUSZA, TO DLACZEGO MIELIBYŚMY MÓWIĆ O TYM SZEPTEM?

Data wydania: 14.09.2016
Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na polską prapremierę musicalu "Zakonnica w przebraniu", na podstawie słynnego filmu z 1992 roku z Whoopi Goldberg w roli głównej. Autorem muzyki jest Alan Menken ("Piękna i bestia", "Sklepik z horrorami", "Gazeciarze"), laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Obsada została wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu na partie solowe, który odbył się 6 czerwca.

Poznań. Muzyczny promuje "Zakonnicę w przebraniu"

Data wydania: 15.09.2016
W Teatrze Muzycznym w Poznaniu 1 października odbędzie się polska prapremiera musicalu "Zakonnica w przebraniu". W ramach kampanii promocyjnej Teatr nawiązał współpracę z jedną z najpopularniejszych ostatnio polskich youtuberek - Kaśką Bernaś Zdrowaśką.
  STREFA VIP STREFA I STREFA II WEJŚCIÓWKI
  (parter: rz. III msc.7-16 / rz.IV msc.5-14 /
rz.V msc 5-14 / balkon: rz. I)
(parter: rz. I-X z wyłączeniem strefy VIP /
balkon: rz.II-III)
(parter: rz.XI-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)
pełnopłatne 120 PLN 80 PLN 60 PLN 35  / 20 PLN
ulgowe - 50 PLN
Powrót

Premiera

01.10.2016

Kalendarium

28.02 (CZ)
19:00 kup bilet
01.03 (PT)
19:00 kup bilet
02.03 (SO)
15:00 kup bilet
02.03 (SO)
19:00 kup bilet
07.03 (CZ)
19:00 kup bilet
08.03 (PT)
19:00 kup bilet
09.03 (SO)
19:00 kup bilet
10.03 (ND)
17:00 kup bilet

Czas trwania

170' w tym 1 przerwa

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy