Koncert

   Śpiewanki Wielkopolskie

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

27 grudnia o godzinie 16.00 na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert zatytułowany Śpiewanki Wielkopolskie. Będzie on wpisywać się w szereg wydarzeń poświęconych obchodom 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Premiera prezentowanego repertuaru odbyła się 22 czerwca na Ostrowie Tumskim podczas wydarzeń upamiętniających 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wspomnianą już rocznicę powstańczą oraz 1050-lecie Archidiecezji Poznańskiej. Repertuar składa się z piosenek i pieśni znanych z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: Wojenko, wojenko, Gdy szedłem raz od warty, Marsylianka Wielkopolska, Wśród nocnej ciszy pod Lwowem, Hej, dziewczynki, posłuchajcie czy U młynarza Marcina. Wśród występujących Artystów znajdują się znakomici soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu – Maciej Zaruski, Dagmara Rybak, Łukasz Kocur, Anna Lasota, Katarzyna Tapek i Maciej Ogórkiewicz. Wraz z nimi wystąpi również Piotr Kaźmierczak, artysta poznańskiego Teatru Polskiego. Solistom towarzyszyć będzie chór i muzycy Teatru Muzycznego w Poznaniu.  
W dniu koncertu na stoisku sprzedażowym w foyer, będzie możliwość nabycia płyty Śpiewanki Wielkopolskie w cenie 15 złotych.

Partnerami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Poznaniu oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.
10 zł.
Powrót

Kalendarium

27.12 (CZ)
16:00 kup bilet

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy