Poezja

   SALON POEZJI / MAREK SIUDYM

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 43. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, Marek Siudym. Na scenie towarzyszyć mu będzie dwoje solistów Teatru Muzycznego: Anna Lasota i Maciej Ogórkiewicz. Wykonają wybrane utwory pochodzące z płyty „Śpiewanki Wielkopolskie”. Akompaniować im będzie Michał Łaszewicz.

Marek Siudym w 1974 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W 1975 roku  zadebiutował na deskach Teatru Rozmaitości w Warszawie, z którym był związany do 1981 roku. Zagrał tam w takich spektaklach jak: Manon Lescaut, Poskromienie złośnicy, Martwe dusze czy Czarny romans. Od 1981 do 1990 roku był w zespole Teatru Komedia w Warszawie, gdzie zagrał w spektaklach Fachowcy oraz Kabaretowa mysz. Od 1990 roku do dnia dzisiejszego związany z Teatrem Kwadrat w Warszawie, gdzie można go oglądać w takich przedstawieniach jak: Trzy sypialnie, Okno na parlament, Ciotka Karola 3.0 i Klub cmentarny, czyli wesołe wdówki. Na koncie ma występ w wielu filmach, m.in.: Przepraszam, czy tu biją?, Miś, Rozmowa z człowiekiem z szafy, Trzy minuty. 21:37, Wyklęty. Wystąpił również w wielu serialach: Dom, Złotopolscy, Lokatorzy czy Sąsiedzi.Wielką popularność przyniósł mu udział w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Marek Siudym
Anna Lasota
Maciej Ogórkiewicz
Michał Łaszewicz

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy