Poezja

   SALON POEZJI / JOANNA TRZEPIECIŃSKA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny

Gościem 40. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, Joanna Trzepiecińska. W programie znajdzie się poezja Wisławy Szymborskiej. Oprawę muzyczną przygotuje altowiolistka, Kinga Tarnowska.

Joanna Trzepiecińska w 1988 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała rok wcześniej rolą osieroconej Joanny Macieszanki w serialu Jana Łomnickiego Rzeka kłamstwa. Na deskach teatralnych zadebiutowała rolą służącej w Bezimiennym dziele w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Polskim w Warszawie. Po ukończeniu nauki w Akademii Teatralnej w Warszawie związała się z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz w reżyserii Adama Hanuszkiewicza oraz wystąpiła w roli Lucy w musicalu Bertolta Brechta Opera za trzy grosze w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1988 roku w Dotkniętych w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Później wystąpiła w takich filmach jak m.in.: Stan strachu Janusza Kijowskiego, Sztuka kochania Jacka Bromskiego, Papierowe małżeństwo i Prowokator Krzysztofa Langa, Nad rzeką, której nie ma Andrzeja Barańskiego (nominacja do nagrody Złotych Lwów za pierwszoplanową rolę kobiecą na 16. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Na koncie ma także występ w licznych serialach: Rodzinie zastępczej, Rodzinie zastępczej plus, Plebanii czy Na Wspólnej. W 2007 roku nagrała, wspólnie z Włodzimierzem Nahornym, Januszem Szromem, Grzegorzem Markowskim oraz Agnieszką Wilczyńską, płytę z kolędami, pt. Cicho, Cicho Pastuszkowie. Aktorka bierze czynny udział w różnych projektach muzycznych koncertując z takimi muzykami jak: Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik, Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz jako gość wyjątkowy w jazzowym projekcie Janusza Szroma Straszni Panowie Trzej śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Joanna Trzepiecińska
Kinga Tarnowska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

28.04.2018

Kalendarium

28.04 (SO)
12:00 kup bilet

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy