Poezja

   SALON POEZJI / ANNA SENIUK

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Ceny

W marcu zapraszamy na jubileuszowy, 30 Krakowski Salon Poezji. Tym razem gościć będziemy aktorkę teatralną i filmową, Annę Seniuk, która czytać poezję Bolesława Leśmiana. Anna Seniuk zadebiutowała na scenie rolą Irmy w Wariatce z Chaillot J. Giraudoux w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Publiczność mogła ją oglądać na deskach Starego Teatru w Krakowie, Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego i Teatru Polskiego w Warszawie. Od 2003 roku występuje w stołecznym Teatrze Narodowym. W Czterdziestolatku i Czterdziestolatku 20 lat później w reżyserii Jerzego Gruzy stworzyła niezapomnianą kreację Magdy Karwowskiej w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych. Na koncie ma występy w takich filmach jak: Europa, Europa Agnieszki Holland, Konopielka Witolda Leszczyńskiego, Kung-fu Janusza Kijowskiego, Potop Jerzego Hoffmana czy Lalka Wojciecha Jerzego Hasa. W 1979 roku została nagrodzona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów II stopnia za kreacje aktorskie. Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” – za sezon 1991/1992, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Telewizji.

Aktorce na scenie towarzyszyć będzie harfistka, Natalia Różańska.

W sezonie 2016/2017 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Anna Seniuk wystąpi tam o godz. 16.00.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
 
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Realizatorzy

Obsada

Występują:
Anna Seniuk
Natalia Różańska

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.
Powrót

Premiera

18.03.2017

Czas trwania

60 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy