Musical

   Rodzina Addamsów / PREMIERA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny
Muzyka: Andrew Lippa
Libretto: Marshall Brickman i Rick Elice
Przekład: Jacek Mikołajczyk

Spektakl przeznaczony dla widzów od 13 roku życia.

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!


Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday, ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku, przyciągając tłumy widzów. Pokazywany był także niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku imieniem Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. Realizatorzy w tym składzie przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz, wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.


Cieszę się, że wyprodukujemy ten musical razem z Teatrem Syrena. Jacek Mikołajczyk przyjął nasze zaproszenie do kolejnej współpracy, która wcześniej zaowocowała świetnymi spektaklami "Zakonnica w przebraniu" i "Nine". Jestem przekonany, że publiczność – a przy tej koprodukcji można śmiało mówić: polska publiczność – będzie zachwycona.
 
Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu
 
Teatr Muzyczny w Poznaniu to dzisiaj czołówka musicalu w Polsce. Jestem zaszczycony, że jego Dyrektor zaprosił Teatr Syrenę i mnie do współprodukcji "Rodziny Addamsów". W Poznaniu w ciągu dwóch sezonów wyreżyserowałem dwie premiery, mogę więc śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach tamtejszy teatr był dla mnie artystycznym domem. Teraz, kiedy "przeprowadziłem się" do Syreny, mamy okazję połączyć pasje i siły. Jestem pewien, że oba zespoły – Teatru Muzycznego i Syreny – stworzą dzięki temu zupełnie niezwykłą premierę.
Jacek Mikołajczyk, Dyrektor Teatru Syrena i reżyser Rodziny Addamsów
 

Pełen dynamiki spektakl przynosi sporą dawkę czarnego humoru, ale i znakomitej muzyki. Jego mocną stroną są znakomicie dobrana obsada, klimatyczna scenografia i pełna ekspresji choreografia.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski
 
Ta prosta historia (...) podana jest w niezwykle dowcipny sposób, pozostawiając w widzu uczucie, że oto w końcu otrzymał musical, który jest świeży i nie razi po oczach i uszach konwencją. 2,5 godziny muzyczno-teatralnej rozrywki nie nudzi nawet przez minutę. Wszystko za sprawą aktorów i muzyki.
Aleksandra Kujawiak, kulturapoznan.pl
 
Jak dobrze jest należeć do takiej rodziny – mówili goście premiery „Rodziny Addamsów” (...). Dla publiczności Poznania i gości z całej Polski ten wieczór pozostanie zapewne w pamięci oraz w sercu – bo właśnie pamięć o przodkach i szczerość uczuć są pierwszymi i naturalnymi więzami, które spajają wspomnianą rodzinę. Parafrazując słowa czołowych piosenek spektaklu – jeśli „chcesz być Addamsem”, nie bój się wyruszyć „W całkiem nową stronę”. W taką też stronę rozwija się poznański teatr.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
 
Kochający ponad wszystko swoją żonę Gomez oczarowuje publiczność od pierwszych chwil. (...) Gdy mówimy o Wednesday nie sposób nie wspomnieć o genialnej kreacji Dagmary Rybak. Doskonale sprawdza się w roli demonicznej córki, która odkrywa w sobie także tę radosna stronę. Osobiście najbardziej urzekła mnie jej relacja z młodszym bratem. Piosenka w wykonaniu Łukasza Dyngosza o starszej siostrze autentycznie mnie wzruszyła.
Patryk Szczechowiak, lokalnyfyrtel.pl

 

Ostrzeżenie dla pacjentów chorujących na epilepsję.
Dyrekcja Teatru Muzycznego informuje, że częstotliwość błysków świetlnych emitowanych ze sceny podczas spektaklu RODZINA ADDAMSÓW może sprowokować napady padaczkowe u pacjentów chorujących na tę chorobę. Zachęcamy do kupowania  miejsc w dalszej odległości od sceny.

Realizatorzy

Reżyseria
Jacek Mikołajczyk
II reżyser
Tomasz Steciuk
Kierownictwo muzyczne
Piotr Deptuch
Kierownik muzyczny, dyrygent
Michał Łaszewicz
Choreografia i ruch sceniczny
Ewelina Adamska-Porczyk
Współpraca choreograficzna
Krzysztof Tyszko
Scenografia i reżyseria światła
Grzegorz Policiński
Kostiumy
Ilona Binarsch
Kierownictwo wokalne
Anna Domżalska
Asystent reżysera
Łukasz Brzeziński
Asystent choreografa
Tomasz Manowski
Opracowanie i przygotowanie projektów wizualizacji
Tomasz Grimm

Obsada

Gomez
Radosław Elis (22.09 g. 19.00)
Maciej Ogórkiewicz
Tomasz Steciuk
Morticia
Anna Lasota
Barbara Melzer (22.09 g. 19.00)
Wednesday
Ewa Kłosowicz (22.09 g. 19.00)
Dagmara Rybak
Lucas
Wojciech Daniel (22.09 g. 19.00)
Maciej Zaruski
Fester
Damian Aleksander (22.09 g. 19.00)
Patryk Kośnicki
Alice
Jolanta Litwin-Sarzyńska
Anita Urban
Agnieszka Wawrzyniak (22.09 g. 19.00)
Mal
Łukasz Brzeziński
Jarosław Patycki (22.09 g. 19.00)
Babcia
Lucyna Winkel (22.09 g. 19.00)
Jolanta Wyrzykowska
Lurch
Alan Sobkowicz (22.09 g. 19.00)
Kamil Zięba
Pugsley
Łukasz Dyngosz (22.09 g. 19.00)
Mateusz Santacruz Kieliszewski

Przodkowie - zespół wokalny oraz balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu
 
STREFA VIP 120 PLN
STREFA I  PARTER rząd 1 – 10 / BALKON rząd 2-3  bilet normalny 80 zł, ulgowy 70 zł
STREFA II PARTER rząd 11-14 / BALKON rząd 4-6 bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł

WEJŚCIÓWKI
PARTER rząd 15  35 zł
BALKON rząd 7   20 zł
 
Powrót

Premiera

22.09.2018

Czas trwania

180' W TYM JEDNA PRZERWA

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy