Komedia

   neSTORY

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Ceny
Autor: Marek Chojnacki

Najdłużej związani z Teatrem Muzycznym artyści w znakomitej, nowej komedii Marka Chojnackiego neSTORY!

Spektakl z elementami muzycznymi zainspirowany jest arcydziełem Arystofanesa Ptaki. Opowieść przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek rzeczywistości w ptasim raju. Spektakl analogicznie przedstawia sytuację dojrzałych artystów w Polsce. W odpowiedzi na brak ról w dostępnej ofercie repertuarowej teatrów, bohaterowie postanawiają w nowy sposób wykorzystać swoje klasyczne wykształcenie, wrodzone talenty i energię życiową. Szczęście sprzyja aktywności! Po wielu zabawnych perypetiach zostają zatrudnieni w nowoczesnej firmie oferującej ludziom biznesu lekcje ze sztuki autoprezentacji i skutecznych przemówień. W ten sposób ich unikatowe talenty aktorskie i wokalne zostają odkryte na nowo i pozwalają im wejść w nieoczekiwane role zawodowe związane z mentoringiem – metodą doradztwa opartego na relacji mistrz-uczeń. I tak jak w dziele Arystofanesa, tak również w komedii neSTORY z jednej strony odnajdujemy wiele zabawnych aluzji dotyczących gasnącej epoki, a z drugiej – podziwiamy niegasnący wigor, rześkość ciała i umysłu bohaterów sztuki.

Na scenie wystąpią znani artyści Teatru Muzycznego: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Marzena Małkowicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Jacek Ryś oraz Adam Silecki. Reżyserem, scenarzystą oraz pomysłodawcą spektaklu jest Marek Chojnacki – twórca teatralny, wykładowca uniwersytecki, mentor środowisk twórczych i biznesowych. Autorem scenografii jest Piotr Tetlak, a kostiumów Ewa Tetlak. Oboje związani są z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz formacją Asocjacja 2006 zajmującą się tworzeniem sztuki w plenerze.
 
Spektakl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2017.


Sztuka Marka Chojnackiego i przez niego wyreżyserowana - dotyka problemu bolesnego dla wielu artystów-nestorów teatrów muzycznych, czyniąc to jednak z humorem, w lekkiej, pastiszowej formie, a zatem bawiąc przy okazji publiczność.
Błażej Kusztelski, E-teatr
 
Spektakl "neSTORY" jest przedsięwzięciem udanym: z jednej strony niepokojącym swą polityczną, ekonomiczną i społeczną aktualnością, a z drugiej dającym okazję do rozerwania się i solidnego łyku dobrej, profesjonalnie serwowanej zabawy.
Juliusz Tyszka, teatralny.pl
 
Nestorzy grający w komedii są młodzi w gestach, mądrzy w słowach i – co najbardziej istotne – każdy z nich ma swoje „story” – niekoniecznie szczęśliwe. Z połączenia fabuły ich emocji, uzyskujemy jednak nastrój komedii. Co jest kwintesencją tego spotkania? Sztuka dotyczy realnych problemów artystów.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański

Realizatorzy

Scenariusz i reżyseria
Marek Chojnacki
Scenografia
Piotr Tetlak
Kostiumy
Ewa Tetlak
Asystent reżysera
Wiesław Paprzycki
 
 
STREFA I
 
STREFA II WEJŚCIÓWKI
 
(parter: rz. I-XII  /
balkon: rz.I-III)
 
(parter: rz.XIII-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)

pełnopłatne
 

35
 

20
 
15

ulgowe
 

20
 

15
 
Powrót

Premiera

27.10.2017

Czas trwania

120 minut

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy