Gościnnie

   NATURALION - Gościnnie

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Ceny

Organizatorem spektaklu jest Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Niezwykła podróż w piękno przyrody.

I-aktowy spektakl baletowy dla dzieci w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Przygoda. Intrygujący temat literacki, interesujący motyw filmowy, często reinterpretowany topos teatralny. W spektaklu “Naturalion” zyska jeszcze inne oblicze i ujawni się widowni w baletowej oprawie. Tym samym po raz kolejny zostanie zapisany na kartach kultury, poddany reinterpretacji i raz jeszcze zaprezentowany publiczności.
Gdy kurtyna odsłoni przestrzeń sceny, widzowie będą mogli podziwiać barwny krajobraz dżungli i jego fascynujących mieszkańców. Scenę wypełnią dumne Tukany, delikatne Świetliki, cudne Smoki, psotne Tygrysy, urokliwe Papugi i przepiękne Misy. Feeryczne postaci zabiorą publiczność w podróż po świecie deszczowych lasów, przypomną odwieczny związek człowieka z przyrodą i opowiedzą historię rodzeństwa, które drogę do tego zapomnianego świata odnalazło w prastarej księdze. Jak długo dzieci pozostaną w tej mitycznej krainie? Czy uda im się wrócić do codzienności? A może zdecydują się już na zawsze pozostać w świecie pełnym dziwów? Odpowiedź zna tylko scena…

Czy wiesz, że:
Na scenie pojawią się tancerze, którzy niekiedy piąte urodziny mają dopiero przed sobą? Ambicją Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, realizatora spektaklu “Naturalion” jest bowiem inspirowanie najmłodszych i otwieranie ich na magiczny świat sztuki.
Obok adeptów sztuki tańca w spektaklu "Naturalion" udział wezmą także profesjonalni tancerze - reżyser spektaklu, Anna Niedźwiedź jak zawsze zadbała o to, aby jej uczniowie mieli szansę współpracy z najlepszymi wykonawcami.
Każdy wykonawca biorący udział w naszym spektaklu pojawi się na scenie w specjalnie przygotowanym dla niego stroju? O detale kostiumu zadbają Panie Grażyna Bittner i Anna Najdek - nasza krawcowa i modystka. Projekt strojów to zaś efekt współpracy kostiumografki Ewy Tetlak i reżyser spektaklu, Anny Niedźwiedź.
Dla każdej postaci, która pojawi się w spektaklu “Naturalion” zaprojektowano specjalny wzór makijażu? To zasłucha wizażystki Anny Hampelskiej i oczywiście czujnego oka twórczyni spektaklu, Anny Niedźwiedź.


To po prostu trzeba kochać, czyli jak powstają kostiumy do spektaklu  “Naturalion”.
 
Miłość do  spektaklu jest potrzebna na każdym etapie jego tworzenia. Gdy powstaje pomysł, choreografia czy scenografia należy z najwyższą pieczołowitością i zaangażowaniem dbać o każdy ich element. Reżyser naszych widowisk, Anna Niedźwiedź, ma w sobie ogromne pokłady takiej wrażliwości. Potrafi także umiejętnie dobierać sobie współpracowników, którzy miłość do sztuki mają we krwi. Ewa Tetlak, kostiumograf, który przygotowuje kreacje do naszej majowej premiery jest doskonałym przykładem takiego partnera.
Każdy wykonany przez nią projekt jest dopracowany w każdym calu. Projektantka bierze pod uwagę koncepcję przedsięwzięcia, scenografię, światło ale także tempo muzyki, z którą będzie musiał współpracować kostium. Zwraca uwagę na najmniejsze detale - wszystko po to, aby kostium nie tylko zachwycił widownię, ale także dał młodym tancerzom komfort w trakcie scenicznych wojaży. Aby osiągnąć taki efekt potrzebne są liczne konsultacje z twórcami spektakli, którzy nierzadko na własnej skórze testują sceniczne propozycje. Widok reżyser, Anny Niedźwiedź, np. z nakryciem głowy tworzonym z myślą o tygrysie, nikogo nie dziwi. Bo przecież zadbać trzeba o każdy szczegół.
Nie udałoby się jednak stworzyć tak wielu pięknych scenicznych kreacji, gdyby nie zaangażowanie szkolnej Pracowni Kostiumów i dwóch niezwykłych osób - modystki Anny Najdek i krawcowej Grażyny Bittner. To dzięki ich talentowi i wytrwałości piękne projekty ożywają i multiplikują się na scenie. Wszak do całego spektaklu potrzeba kilkadziesiąt kreacji! Wszystkie kostiumy powstają jednak z ogromną troską o każdy szczegół i w zawrotnym tempie.
Z miłości i z pasji do sztuki.Strona spektaklu: http://szkolabaletowa.poznan.pl/naturalion 

Realizatorzy

Pomysł i reżyseria:
Anna Niedźwiedź
Choreografia:
Angelika Kaczmarek, Magdalena Kossakowska, Iwona Ratajczak, Anna Suli, Wiera Szymańska, Beata Wrzosek-Dopierała, Dominika Żołądkowska
Kostiumy:
Pomysł: Anna Niedźwiedź
Projekt: Ewa Tetlak
Wykonanie: Grażyna Bittner, Anna Najdek, Ewa Tetlak
Scenografia:
Sławomir Wrembel
Muzyka:
Zbiór utworów, a także trzy części specjalnie skomponowane do spektaklu “Naturalion” przez Gabriela Kaczmarka

Obsada

Wykonawcy:
Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu
Uczniowie Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej

Ceny biletów: 
32 zł normalny,
28 zł bilety dla grup szkolnych i przedszkolnych (powyżej 15 osób), opiekun gratis (1 bilet na 15 osób). 

Zasady zakupu biletów:
Bilety grupowe (powyżej 15 osób):
– od dnia 07.03 godz. 9:00 można dokonywać rezerwacji, bądź kupować bilety w kasach Teatru Muzycznego oraz pod nr telefonu: 502 751 213 (pani Małgorzata Rychlewska).
Bilety z rezerwacji grupowych należy odebrać w ciągu 2 tygodni, ale nie później niż do 20 kwietnia na spektakl majowy oraz do 20 maja na spektakl czerwcowy.
Bilety indywidualne:
– od dnia 07.03 godz. 9:00 można dokonywać zakupu biletów indywidualnych w kasach Teatru Muzycznego w godzinach pracy kas biletowych oraz on-line.
Powrót

Czas trwania

60'

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy