Dla dzieci

   MADAGASKAR - MUSICALOWA PRZYGODA / Spektakl wyjazdowy

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Muzyka: George Noriega i Joel Someillan
Libretto: Kevin Del Aguila
Przekład: Marek Robaczewski i Tomasz Robaczewski

SPEKTAKL WYJAZDOWY NA SCENIE FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

Roztańczony musical dla dzieci i rodzin Madagaskar – musicalowa przygoda na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
 
Teatr Muzyczny w Poznaniu wystawia polską prapremierę spektaklu Madagaskar – musicalowa przygoda — roztańczonego musicalu dla dzieci i rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks, który doczekał się już dwóch kontynuacji. Premiera czwartej części została zaplanowana na 2018 rok. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w  zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.
Poznańską wersję musicalu wyreżyserował Jerzy Jan Połoński (Doktor Dolittle, Przygody Pszczółki Mai, Muminki), który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w  całej Polsce. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska (Jekyll & Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar, Aladyn jr, Przygody pszczółki Mai), a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska (Karnawał zwierząt, Kajtuś czarodziej, Bleee…). Autorami muzyki są George Noriega Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Publiczności zostają zaprezentowane takie hity jak „I like to move it”„Wild and free” czy „Best friends” w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój „Wyginam śmiało ciało”, a jego syn Tomasz Robaczewski tłumaczył większość odcinków kultowej serii Pingwiny z Madagaskaru.
Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Spektakl wystawiany jest na mocy specjalnej umowy z Music Theatre International (Europe).

Spektakl przeznaczony dla widzów od 3 roku życia.

Publiczność zarówno ta najmłodsza, jak i ta nieco starsza, bawiła się znakomicie, reagując niezwykle żywiołowo i oklaski zrywały się niemal po każdej piosence.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski

Po spektaklu zostaje na pewno przyjemne wrażenie, że twórcy nie "przedobrzyli". Choć aktorzy tańczą i śpiewają w zwierzęcych futrach - w ich ruchach jest lekkość. Mimo tego, że scenę Teatru Muzycznego można śmiało nazywać scenką - choreografce Paulinie Andrzejewskiej udaje się tak poprowadzić tancerzy, że tworzą wrażenie tłumu. I to takiego, który dobrze wie, co robi.
Marta Kaźmierska, Gazeta Wyborcza - Poznań

Najmocniejszą stroną tego musicalu jest muzyka i aktorstwo. Nie ma w nim słabych punktów, a każda z głównych postaci (...) była naprawdę pierwszorzędna! Reakcje dzieci, które przecież słyną ze szczerych opinii, nie pozostawiają wątpliwości - "Madagaskar - musicalowa przygoda" to przede wszystkim świetnie skonstruowane postacie, które porywają najmłodszych do żywych reakcji.
Aleksandra Bliźniuk, kulturapoznan.pl / IKS

Nikt o zdrowych zmysłach nie chodzi na musicale, by oddawać się głębokiej i rozbudowanej refleksji, tylko po to, żeby się dobrze bawić. Na tym poziomie "Madagaskar" to rzeczywiście mistrzostwo świata (albo jak powiedziała pewna siedmiolatka, komplementując reżysera: „najlepszy spektakl na świecie, jaki w życiu widziałam”); ma znakomite, szybkie tempo, które nie pozwala się znudzić, a jednocześnie umożliwia wychwycenie wszystkich smaczków, choćby językowych; ma dobry rytm wyznaczany świetnie wykonanymi piosenkami, no i – last but not least – jest naprawdę (...) brawurowo zagrany.
Joanna Ostrowska, teatralny.pl

Paulina Andrzejewska po raz kolejny dokonała cudu. Na niedużej poznańskiej scenie buduje taneczne show godne nowojorskiego Broadwayu. Są więc podskoki, wyskoki, przeskoki, a co najważniejsze wszystkie te elementy idealnie się uzupełniają i doskonale współgrają z muzyką.
Marta Łuczkowska, Świat Kultury Poznań

W poznańskim musicalu zachwycają kostiumy, choreografia i przede wszystkim gra aktorska. Aż chce się zanucić na bis „Wyginam śmiało ciało”. Pełne promiennej ekspresji kreacje artystów Teatru Muzycznego udowadniają – „dla mnie to mało”. Tak, do tego musicalu, jak do ulubionych podróży chce się powracać…
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański

        

Realizatorzy

Reżyseria
Jerzy Jan Połoński
Choreografia i ruch sceniczny
Paulina Andrzejewska
Scenografia i kostiumy
Marika Wojciechowska
Kierownictwo wokalne
Anna Domżalska
Opieka muzyczna
Piotr Deptuch
Michał Łaszewicz
Reżyseria świateł
Tomasz Filipiak
Animacje
Marek Straszak
Asystent reżysera
Łukasz Brzeziński
Asystent choreografa
Tomasz Manowski

Obsada

MARTY
Krzysztof Suszek
ALEX
Seweryn Wieczorek
GLORIA
Dagmara Rybak
MELMAN
Łukasz Brzeziński
SKIPPER
Jarosław Patycki
KOWALSKI
Anita Urban
SZEREGOWY
Zofia Grażyńska
RICO
Łukasz Kocur
MAURICE
Włodzimierz Kalemba
KRÓL JULIAN
Katarzyna Tapek

Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy