Musical

   JESUS CHRIST SUPERSTAR / ARENA POZNAŃ

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Prasa
Ceny
Autor: Andrew Lloyd Webber
Libretto: Tim Rice
Przekład: Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski

Wystawienie musicalu na INEA Stadionie w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski okazało się ogromnym sukcesem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy domagali się ponownego wystawienia spektaklu, jesienią będzie go można obejrzeć w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. W roli tytułowej wystąpi Marek Piekarczyk, którego legendarna kreacja Jezusa w Gdyni z 1987 roku przeszła do historii.

Dzieło geniusza musicalu Andrew Lloyda Webbera przedstawia ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa. Historię oglądamy z perspektywy zarówno Jego zwolenników, jak i przeciwników. Głównymi postaciami są Jezus Chrystus, Judasz Iskariota, Maria Magdalena oraz Poncjusz Piłat. Wśród piosenek znajdą się takie tytuły jak „Wszystko w porządku”, „Jak mam go pokochać”, czy „Superstar”. Broadwayowska premiera musicalu w 1971 roku okazała się znacząca dla rozwoju gatunku, wprowadzając nową formę muzyczną – rock-operę. Wystąpią soliści, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra Teatru Muzycznego, a także zaproszeni goście, związani ze sceną rozrywkową. Poznańską produkcję przygotowali najlepsi realizatorzy musicalowi w kraju. Całością dyrygować będzie Piotr Deptuch, uznany polski dyrygent operowy i musicalowy, inscenizację przygotował Sebastian Gonciarz, choreografię stworzyła Paulina Andrzejewska – współpracująca z wieloma scenami w Polsce przedstawicielka młodego pokolenia choreografów, a kostiumy i koncepcję scenograficzną – Mariusz Napierała.

Realizatorzy

Reżyseria:
Sebastian Gonciarz
Kierownictwo muzyczne:
Piotr Deptuch
Choreografia:
Paulina Andrzejewska
Scenografia i kostiumy:
Mariusz Napierała
Współpraca kostiumograficzna:
Agnieszka Kowalska
Przygotowanie zespołu:
Michał Łaszewicz
Przygotowanie wokalne:
Anna Domżalska
Asystent choreografa:
Tomasz Manowski

Obsada

Jezus z Nazaretu
Marek Piekarczyk
Judasz Iscariota
Janusz Kruciński
Maria Magdalena
Anna Lasota
Król Herod
Jarosław Patycki
Kajfasz
Łukasz Kocur
Poncjusz Piłat
Tomasz Steciuk
Annasz
Przemysław Zubowicz
Kapłani
Michał Łaszewicz
Maciej Ogórkiewicz
Jacek Ryś
Apostoł Piotr
Maciej Zaruski
Apostoł Szymon
Patryk Kośnicki
Kobieta z Jerozolimy
Lucyna Winkel

oraz
zespół wokalny, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu

Rozświetlić Getsemani

Data wydania: 12.07.2016
Legendarna rock-opera została wystawiona w Poznaniu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Do tytułowej roli po latach powrócił Marek Piekarczyk – lider zespołu TSA.
 

"Jesus Christ Superstar" z Piekarczykiem na stadionie

Data wydania: 15.04.2016
16 kwietnia Teatr Muzyczny w Poznaniu pokaże koncertową wersję "Jesus Christ Superstar" Andrew Lloyda Webbera. Na scenie pojawi się ponad stu artystów, a spektakl obejrzy ponad trzydzieści tysięcy widzów.

Plenerowy Jesus Christ Superstar

Data wydania: 14.04.2016
16 kwietnia Teatr Muzyczny w Poznaniu pokaże koncertową wersję Jesus Christ SuperstarAndrew Lloyda Webbera. Na scenie pojawi się ponad stu artystów, a spektakl obejrzy ponad trzydzieści tysięcy widzów. Będzie to największe wystawienie musicalu w historii miasta Poznania. Rock-opera na INEA Stadionie zwieńczy obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

Teatr Muzyczny w Poznaniu z przełomowym "Jesus Christ Superstar" na stadionie

Data wydania: 13.01.2016
Plenerowy musical "Jesus Christ Superstar" na Inea Stadionie, premiera znanej operetki zapowiadana jako "sceniczna jazda po bandzie", prace nad znalezieniem nowej siedziby - to tylko kilka planów Teatru Muzycznego na nowy rok

Teatr Muzyczny w Poznaniu "JESUS CHRIST SUPERSTAR"

Teatr Muzyczny w Poznaniu zrealizuje specjalne widowisko w dniu 16 kwietnia na poznańskim INEA Stadionie. Koncertowe wykonanie musicalu Jesus Christ Superstar A. L. Webbera ma na celu upamiętnienie Chrztu Polski podczas centralnych, ogólnopolskich obchodów jego 1050. rocznicy. 

Jesus Christ Marek Piekarczyk

Data wydania: 06.04.2016
Lider legendarnej rockowej grupy TSA zaśpiewa tytułową rolę w musicalu "Jesus Christ Superstar" Andrew L. Webbera, który 16 kwietnia na poznańskim stadionie wystawi Teatr Muzyczny. Wydarzenie jest częścią obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. 

JESUS CHRIST SUPERSTAR: BĘDĄ KOLEJNE POKAZY W POZNANIU

Data wydania: 18.05.2016
Miał być jednorazowy spektakl, będzie ich więcej . Teatr Muzyczny w Poznaniu zapowiada, że w tym roku jeszcze dwa lub nawet trzy razy wystawi musical „Jesus Christ Superstar” z Markiem Piekarczykiem w roli Jezusa.

"Jesus Christ Superstar" wraca na afisze w Poznaniu

Data wydania: 04.08.2016
W listopadzie w Poznaniu ponownie wystawiony zostanie musical "Jesus Christ Superstar" z Markiem Piekarczykiem w roli Jezusa. Spektakl w realizacji Teatru Muzycznego w Poznaniu miał swoją premierę w kwietniu w ramach obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

"Jesus Christ Superstar" bez nadęcia i patosu

Data wydania: 18.04.2016
Obchody 1050. rocznicy chrztu Polski zwieńczył musical "Jesus Christ Superstar" na stadionie miejskim. To ogromne przedsięwzięcie było wyzwaniem zarówno artystycznym, jak i organizacyjnym. Teatr Muzyczny w Poznaniu, który zrealizował to ogromne widowisko - zasługuje na uznanie. 
  STREFA VIP STREFA I STREFA II STREFA III
         
cena 150 PLN 110 PLN 90 60
Powrót

Premiera

16.04.2016

Czas trwania

120'

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy