Musical

   FOOTLOOSE / PREMIERA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Ceny

Adaptacja sceniczna: Dean Pitchford, Walter Bobbie
Muzyka: Tom Snow
Teksty piosenek: Dean Pitchford
Przekład: Małgorzata Ryś
21 kwietnia 2018 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu pokaże musical Footloose, którego fabuła nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów z lat 80. Ren McCormack, po rozwodzie rodziców, wraz z matką przeprowadza się z wielkomiejskiego Chicago do małej, teksańskiej miejscowości Bomont. Tam poznaje Ariel, córkę pastora Shaw, który wprowadził zakaz tańca po tym, jak jego syn z grupą przyjaciół zginęli w wypadku samochodowym podczas powrotu z imprezy. Chłopak postanawia się zbuntować i udowodnić wszystkim, że życie oparte wyłącznie na zakazach nie ma sensu.

Premiera musicalu odbyła się 22 października 1998 roku w Richard Rodgers Theatre na Broadwayu. Autorem muzyki jest Tom Snow. Teksty piosenek napisał Dean Pitchford, który wspólnie z Walterem Bobbie podjął się także reżyserii. Nawiązująca do stylistyki lat 80. i 90. muzyka, wzbogacona o elementy rock-and-rolla i country, od początku zyskała aprobatę publiczności w różnym wieku. Autorzy musicalu wykorzystali wcześniejszy wielki filmowy przebój Kenny Logginsa – „Footloose” oraz dynamiczną piosenkę Bonnie Tyler „Holding out for a Hero”. Przedstawienie zostało zagrane 709 razy, zdobywając cztery nominacje do prestiżowych nagród Tony Awards. Utwory takie jak „Let’s Hear It For the Boy”, „Almost Paradise” czy tytułowe „Footloose” przez długie tygodnie gościły na szczytach amerykańskich list przebojów. W wersji scenicznej wystąpili między innymi: Jeremy Kushnier (Ren McCormack), Jennifer Laura Thompson (Ariel Moore) oraz Stephen Lee Anderson (Shaw Moore). Z kolei w wersji filmowej z 1984 roku w roli głównej wystąpił Kevin Bacon, a partnerowali mu m.in. John Lithgow oraz Sarah Jessica Parker. W 1985 roku piosenka „Footloose” nominowana była do Oscarów oraz Złotych Globów, a w 2004 roku znalazła się na liście 100 najlepszych piosenek filmowych wszech czasów.

Poznańską wersję Footloose wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński (Madagaskar – musicalowa przygoda). Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Jakub Kraszewski (Opowieści zimowe), za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk (Zakonnica w przebraniu), scenografię i kostiumy projektuje Mariusz Napierała (Jekyll & Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar, Nine).

Spektakl przeznaczony dla widzów od 12 roku życia.

7 i 8 CZERWCA O GODZ. 11.00 SPECJALNIE DLA UCZNIÓW ZAGRAMY MUSICAL FOOTLOOSE
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z odtwórcami głównych ról.

 
Temat konfliktu pokoleń czy też innego języka, którym posługują się dzieci i rodzice, nie jest nowy i był poruszany w światowej literaturze, teatrze i filmie niejednokrotnie. Dlaczego właśnie „Footloose” jest tytułem, który od ponad trzydziestu lat rozpala umysły, serca i… nogi widzów na całym świecie? Bo właśnie zakaz tańczenia – jako źródła wszelkiego zła (według „dorosłych” mieszkańców Bomont) – jest zarzewiem konfliktu zawartego w tym wyjątkowym musicalu. Zapraszam na „Footloose” – przekonajcie się, że czasami rozwiązać spór można, rozwiązując uszy. I nogi…
Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu
 
Ostrzeżenie dla pacjentów chorujących na epilepsję.
Dyrekcja Teatru Muzycznego informuje, że częstotliwość błysków świetlnych emitowanych ze sceny podczas spektaklu „NINE” może sprowokować napady padaczkowe u pacjentów chorujących na tę chorobę.



W spektaklu jest dużo dynamicznego tańca i wpadającej w ucho muzyki. (...) Brawa należą się całej grupie młodych wykonawców, a szczególnie kreującemu postać Rena McCormacka Karolowi Drozdowi i wcielającej się w postać Ariel Moore Ewie Kłosowicz. Grają z dużą swobodą. Znakomicie się ruszają, a ich głosy podobają się.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski

Nie wiem czy w moim osobistym słowniku jest wystarczająco dużo synonimów słowa "zachwyt", by ułożyć z nich recenzję najnowszej premiery w Teatrze Muzycznym. Bo w "Footloose" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego zachwyca wszystko. Od energicznego początku do wyśmienitego końca. (...) Tak świetnej atmosfery dawno nie poczułam na żadnej teatralnej premierze. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zespół twórców "Footloose" - niczym społeczność teksańskiego Bomont - odnalazł czystą, prawdziwą radość w muzyce i tańcu. A my razem z nim.
Sylwia Klimek, kulturapoznan.pl / IKS

Mamy swój poznański musicalowy styl, który posiada międzynarodową klasę. (...) Młodzi ludzie oddają scenie całych siebie, odkrywają w sobie nawzajem choreografię przeżyć. Dlatego ich emocje stają się odczuciami publiczności w różnym wieku.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
 
Od jakiegoś czasu Teatr Muzyczny w Poznaniu coraz mocniej zaznacza swoją obecność na musicalowej mapie Polski. Dzieje się tak dzięki odwadze z jaką sięga po doskonałe tytuły musicalowe oraz dzięki angażowaniu w te produkcje najlepszych realizatorów, aktorów, tancerzy i muzyków. "Footloose" jest potwierdzeniem tej reguły, która jest idealnym przepisem na osiągnięcie sukcesu.
Maciej Gogołkiewicz, musicalove.info


 

Realizatorzy

Reżyseria
Jerzy Jan Połoński
Kierownictwo muzyczne
Jakub Kraszewski
Choreografia
Ewelina Adamska-Porczyk
Współpraca choreograficzna
Krzysztof Tyszko
Scenografia i kostiumy
Mariusz Napierała
Współpraca scenograficzna/kostiumy
Katarzyna Sankowska
Kierownictwo wokalne
Anna Domżalska

Obsada

Ren McCormack
Karol Drozd (20-21.04)
Maciej Zaruski (19. 22.04)
Ariel Moore
Ewa Kłosowicz (20-21.04)
Joanna Rybka (19, 22.04)
Wielebny Shaw Moore
Radosław Elis (20-21.04)
Maciej Ogórkiewicz (19, 22.04)
Vi Moore
Agnieszka Różańska (20-21.04)
Anita Urban (19, 22.04)
Willard Hewitt
Łukasz Brzeziński (20-21.04)
Wojciech Daniel (19, 22.04)
Rusty
Małgorzata Chruściel (19. 22.04)
Dagmara Rybak (20-21.04)
Chuck Cranston
Patryk Kośnicki (20-21.04)
Krzysztof Suszek (19, 22.04)
Ethel McCormack
Magdalena Szcześniewska (19, 22.04)
Jolanta Wyrzykowska (20-21.04)
Wendy Jo
Katarzyna Tapek
Urleen
Denisa Jarczak (19, 22.04)
Joanna Rybka (20-21.04)
Travis
Łukasz Kocur
Bickle
Grzegorz Maślanka (19-22.04)
Maciej Zaruski
Lulu Warnicker
Agnieszka Wawrzyniak (20-21.04)
Lucyna Winkel (19, 22.04)
Wes Warnicker
Wiesław Paprzycki (19, 22.04)
Jarosław Patycki (20-21.04)
Trener Roger Dunbar
Seweryn Wieczorek
Kowboj Bob
Przemysław Łukaszewicz (19, 22.04)
Krzysztof Suszek (20-21.04)
Dyrektor Harry Clark
Włodzimierz Kalemba (19, 22.04)
Arnold Pujsza (20-21.04)
Eleonora Dunbar
Joanna Horodko (19, 22.04)
Anna Lasota (20-21.04)
Policjant
Przemysław Łukaszewicz

Mieszkańcy Bomont i uczniowie liceum - Zespół oraz Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu
Strefa VIP   120 zł
Strefa I rząd 1-10 / rząd 2-3 N 80 zł / U 50 zł
Strefa II rząd 11-15 / rząd 4-7 N 60 zł / U 40 zł
Wejściówki rząd 15 / rząd 7 35 / 20 zł
Powrót

Premiera

21.04.2018

Czas trwania

160' W TYM JEDNA PRZERWA

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy