Musical

   EVITA

Lubię to!
Opis
Realizatorzy i Obsada
Multimedia
Prasa
Ceny
Autor: Andrew Lloyd Webber
Libretto: Tim Rice
Przekład: Andrzej Ozga

Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.

Poznańska realizacja jest pierwszym w Polsce wystawieniem musicalu najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie w najnowszej muzycznej wersji z 2010 roku. Zawiera ona piosenkę „You must love me” skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku.
 
Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak Koty, Jesus Christ Superstar czy Upiór w operze. Spektakl przygotowali realizatorzy pracujący wcześniej przy świetnie przyjętym przez publiczność musicalu Jekyll&Hyde. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Licencji na wystawienie musicalu udzieliła Teatrowi firma The Really Useful Group. Obsada wyłoniona została w drodze castingu, na który zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski.

Zapraszamy do polubienia oficjalnego profilu musicalu na portalu facebook tutaj.
 
Sobotnia premiera Evity to kolejny krok do przemiany Teatru Muzycznego w nasz mały Broadway. Tak trzymać!

Przemysław Toboła, "Gazeta Wyborcza Poznań"
 
(...) To kolejny krok tego teatru do wielkości. (...) Brawa należą się orkiestrze pod dyrekcją Piotra Deptucha. Idąc w tę stronę, nie tylko dogonicie najlepsze polskie teatry, ale wkroczycie na światowe salony.

Jakub Panek, "Gazeta Wyborcza Warszawa"
 
Che - dzięki kreacji Janusza Krucińskiego - stał się głównym bohaterem tego spektaklu. Dawno nie widziałem na muzycznej scenie artysty, który potrafi być naturalny, prawdziwy i - co najważniejsze - panuje nad stroną techniczną. (...) Wielkie brawa należą się Piotrowi Deptuchowi, który wydobył z partytury wszystkie smaczki poukrywane przez kompozytora. Jeszcze większe brawa należą się Paulinie Andrzejewskiej, która choreografią - podobnie jak Mariusz Napierała scenografią - rozciąga scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu i pozwala tancerzom wytańczyć się.
Stefan Drajewski, "Głos Wielkopolski"
 
Już dawno nie widziałem tak dobrego spektaklu musicalowego, jak "Evita" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Wizja teatru zaproponowana przez Sebastiana Gonciarza, reżysera do tej pory mi nieznanego, porwała mnie bez reszty. (...) Scen, które wbijały w fotel, było naprawdę wiele, nie sposób omówić każdej, na ten spektakl po prostu trzeba pójść i doświadczyć teatralnej psychodramy.

Adam Olaf Gibowski, kulturaupodstaw.pl
 
Na Evitę powinni wybrać się wszyscy, którzy kochają Opowieści pisane wielką literą. I wszyscy, którzy czekali na prawdziwy musical w Poznaniu. A nawet ci, którzy po prostu szukają rozrywki na świetnym poziomie. Teatr Muzyczny zmienia się na naszych oczach!

Agata Szulc-Woźniak, kulturapoznan.pl
 
Zapewne do dziś wystawienie w Poznaniu "Evity" nie byłoby możliwe, gdyby nie praca u podstaw, którą podjął dyrektor Przemysław Kieliszewski. W efekcie wzmocnił kadrowo teatr, nawiązał współpracę z realizatorami gwarantującymi lepszy niż dotąd poziom artystyczny, polepszył nieco warunki techniczne, a od ubiegłego sezonu powierza wiodące role w musicalach zwyciężcom ogólnopolskich castingów, dzięki czemu teatr mógł się porwać nawet na arcytrudną muzycznie i wokalnie "Evitę".

Błażej Kusztelski, E-teatr
 
Zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu udowodnił, że nie tylko aspiruje do bycia jednym z najważniejszych ośrodków musicalowych w Polsce, ale już nim jest. Najnowsza produkcja pokazała, że nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć widowisko zachwycające swoich rozmachem scenograficznym i tanecznym, pozostając jednocześnie na najwyższym poziomie wokalnym.

Marta Łuczkowska, Świat Kultury Poznań
 
Premierowa Eva Peron sprawiała wrażenie jakby w naturalny sposób chciała pokazać siebie – z powodzeniem. Tym samym ustrzegła się w opinii przynajmniej większości krytyków teatralnych i recenzentów przedstawienia, od przypisania jej intencjom powtarzania sukcesów swoich poprzedniczek na scenach innych teatrów. Poznańska Evita potrafiła operować emocjami dumy, odwagi, wzruszenia i kokieterii, tak, że publiczność wierzyła w jej gesty.

Dominik Górny, "Nasz Głos Poznański"


 
Evita is a musical biography based on facts, of  Eva Perón-Duarte – the second wife of Juan Perón the president of Argentina. This is the best known and the most frequently performed work of Andrew Lloyd Webber. The premiere took place in Prince Edward Theatre in London West End on the 21st of June 1978. A year later this exceptional masterpiece was shown on Broadway where it was performed 1584 times! The film version directed by Alan Parker turned out to be also a great success. It was nominated to five Film Academy Awards – Oscars. Madonna played the leading role, accompanied by Antonio Banderas.

The realisation of the Music Theatre in Poznań is the first performance in Poland of the musical composed by the most famous author of musicals in the world, in its latest music version from 2010. It includes the song „You must love me” composed for Madonna for the needs of the film adaptation from 1996. The Poznań spectacle is enjoying high popularity among spectators who come from all over Poland to see it, and the tickets are sold in advance of a few months!

Andrew Lloyd Webber is the author of the biggest blockbuster musicals in the world such as Cats, Jesus Christ Superstar or the Phantom of the Opera. The spectacle has been created by the producers who earlier worked with the musical Jekyll&Hyde which was enthusiastically received by the audience.  Sebastian Gonciarz is the director of the spectacle, Mariusz Napierała is the stage designer, Paulina Andrzejewska created the choreography.  The costumes were designed by Agata Uchman. The music director is Piotr Deptuch. The musical is performed in the Polish translation by Andrzej Ozga. The licence for the spectacle was granted to the Theatre by The Really Useful Group. The cast was chosen in the audition from 100 artists who applied from whole Poland.
 

Sponsor główny premierySponsorzy premiery:


Argentyńska Winnica Finca La Luz jest sponsorem musicalu “Evita”. Wina pochodzące z Argentyny są znane ze swojej jakości. A wina z Winnicy Finca La Luz, położonej w dolinie Valle de Uco, Mendoza, są nagradzane na całym świecie. Ich nazwa Callejón del Crimen związana jest z historią nieszczęśliwej miłości, która zdarzyła się ponad 50 lat temu… 
Wina te, takie jak Malbec, Cabernet Sauvignon i inne rodzaje, produkowane są z winogron uprawianych i zbieranych na glebach wulkanicznych, i nawadnianych czystymi wodami pochodzącymi z roztopów śniegu w łańcuchach górskich Andów.  To perfekcyjne połączenie natury i pasji. Natury w czystej formie na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza, i pasji do “miłości możliwej do spełnienia”, tj. do wytworzenia z winogron z górskich zboczy najlepszych win na świecie.  Argentyńskie wino Callejón del Crimen z Winnicy Finca La Luz, jest dostępne w Poznaniu dzięki Wineland, jednej z najbardziej prestiżowych sieci dystrybucyjnych w Polsce.
www.fincalaluz.com.ar / Importer: WINELAND Sp. z o.o. / Sklep WINELAND w Mierzynie ul. Kameralna 22, 72-006 Mierzyn / Sprzedaż w sklepie & Winebar Wino Plus / ul. Mostowa 3, 61-854 Poznań


 

Musical EVITA w Poznaniu z ludźmi Romy. Udana współpraca

Data wydania: 07.10.2015
"Evita" - jeden z najsłynniejszych musicali Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a, 26 września miał premierę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. To kolejny krok tego teatru do wielkości

Evita w pudełku do butów

Data wydania: 06.10.2015
"Evita" Andrew Lloyda Webbera w reż. Sebastiana Gonciarza w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Pisze Błażej Kusztelski.
 

Evita porywa i wzrusza

Data wydania: 29.09.2015
Już dawno nie widziałem tak dobrego spektaklu musicalowego, jak "Evita" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Wizja teatru zaproponowana przez Sebastiana Gonciarza, reżysera do tej pory mi nieznanego, porwała mnie bez reszty.

Evita urzeka na scenie wielkości pudełka na buty

Data wydania: 29.09.2015
Sobotnia premiera "Evity" to kolejny krok do przemiany Teatru Muzycznego w nasz mały Broadway. Tak trzymać!

Ognisty wieczór w Teatrze Muzycznym

Data wydania: 28.09.2015
Zmienna rytmicznie partytura, rozbudowane partie wokalne, argentyńskie tango i ognista salsa na scenie – w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się premiera broadway’owskiego przeboju, Evita. W roli tytułowej wystąpiła zachwycająca talentem wokalnym i urokiem osobistym Oksana Hamerska, a partnerowali jej Tomasz Steciuk jako Juan Perón i Patryk Kośnicki wcielający się w postać Che.

Noc tysiąca gwiazd - Evita w Teatrze Muzycznym

Data wydania: 28.09.2015
W historii Evy Duarte Perón jest wszystko, co czyni opowieści wielkimi: wielka miłość, wielka władza, piękna kobieta i, czasem jedyne, co dodaje sił, dumna niezgoda na los.

Premiera musicalu Evita w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Data wydania: 26.09.2015
Teatr Muzyczny w Poznaniu w sobotę premierowo wystawi musical Andrew Lloyda Webbera "Evita". Spektakl w tej wersji muzycznej nie był jeszcze pokazywany w Polsce. Opowiada on opartą na faktach biografię Evy Peron, drugiej żony prezydenta Argentyny Juana Perona.

Evita w Teatrze Muzycznym

Data wydania: 26.09.2015
26 września Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentuje premierę "Evity" Abdrew Lloyda Webera.
Musical opowiadający o życiu Evy Peron, pierwszej damy Argentyny, przygotował Teatr Muzyczny. Evita zmarła w wieku 33 lat.

Świetna muzyka i polityka. Słynny musical Evita w Poznaniu

Data wydania: 26.09.2015
Teatr Muzyczny w Poznaniu w sobotę premierowo wystawi musical Andrew Lloyda Webbera "Evita". Spektakl w tej wersji muzycznej nie był jeszcze pokazywany w Polsce. Opowiada on opartą na faktach biografię Evy Peron, drugiej żony prezydenta Argentyny Juana Perona.

O kobiecie, która była szyją

Data wydania: 23.09.2015
Nigdy się nie dowiemy, jakie intencje kierowały nią naprawdę - mówi o głównej bohaterce musicalu "Evita" reżyser Sebastian Gonciarz. Premiera - w sobotę o godz. 19 w Teatrze Muzycznym. Juanie - ubogiej kucharce z wioski La Union - 7 maja 1919 r. rodzi się nieślubna córka. Maria Eva Duarte. Świat zapamięta ją jako Evitę.
 

Evita z Madonną w tle - w Poznaniu!

Data wydania: 22.09.2015
Hitowy musical Andrew Lloyda Webbera, "Evita", będzie następną premierą wystawianą na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu. Zapowiada się kolejny spektakl, który przyciągnie tłumy widzów i ugruntuje odradzającą się pozycję tej poznańskiej sceny muzycznej.
 

Evita, czyli musical o silnej kobiecie w polityce na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu

Data wydania: 22.09.2015
W sobotę premiera musicalu „Evita” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Zostało niewiele biletów na pierwsze 17 spektakli granych na otwarcie sezonu.

Najnowsza Evita tylko w Poznaniu

Data wydania: 27.05.2015
Od wczoraj w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu można zakupić bilety na jesienne spektakle musicalu Evita, który będzie miał swoją premierę 26 września. To kolejny, po broadway’owskim przeboju Jekyll&Hyde, wielkoformatowy musical przygotowany na deskach poznańskiego Teatru. O szczegółach najnowszej produkcji Teatru Muzycznego opowiadali we wtorek twórcy: reżyser – Sebastian Gonciarz, autor scenografii – Mariusz Napierała oraz kierownik muzyczny – Piotr Deptuch. 
 

Musical EVITA w Poznaniu z ludźmi Romy. Udana współpraca

Data wydania: 07.10.2015
"Evita" - jeden z najsłynniejszych musicali Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a, 26 września miał premierę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. To kolejny krok tego teatru do wielkości
  STREFA VIP STREFA I STREFA II WEJŚCIÓWKI
  (parter: rz. III msc.7-16 / rz.IV msc.5-14 /
rz.V msc 5-14 / balkon: rz. I)
(parter: rz. I-X z wyłączeniem strefy VIP /
balkon: rz.II-III)
(parter: rz.XI-XIV /
balkon rz. IV-VI)
(parter: rz. XV /
balkon: rz. VII)
pełnopłatne 120 PLN 80 PLN 60 PLN 35 PLN
ulgowe 70 PLN 50 PLN
Powrót

Premiera

26.09.2015

Kalendarium

29.03 (PT)
19:00 kup bilet
30.03 (SO)
15:00 kup bilet
30.03 (SO)
19:00 kup bilet
31.03 (ND)
17:00 kup bilet

Czas trwania

140 ' w tym 1 przerwa

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy