DLA DZIECI

Lubię to!
DZIECI RÓWNIEŻ  MAJĄ SWÓJ FACEBOOK. KLIKNIJCIE TUTAJ
 
Zapraszamy do śledzenia fanpage na FB Teatr Muzyczny Dzieciom oraz do brania udziału w konkursach i odwiedzenia Teatru podczas spektakli!
 
KONKURS "WYGINAJ ŚMIAŁO CIAŁO" !!!

 
Jest nam niezmiernie miło ogłosić konkurs związany z publikacją naszego WIRTUALNEGO INSTRUKTORA. Składają się na niego 3 filmiki video, które nauczą Was samodzielnego wykonania piosenki "Wyginam śmiało ciało": instruktaż robienia maski Króla Juliana, śpiewania oraz tańca. 
Nagraj swoje wykonanie utworu "Wyginam śmiało ciało", wyślij je na adres pr@teatr-muzyczny.poznan.pl i zobacz swoje video na naszej stronie internetowej! Na filmiki czekamy do 6 czerwca! Wyniki ogłosimy 12 czerwca! W konkursie mogą brać udział zarówno dzieci indywidualne jak i klasy szkolne/przedszkolne!
Nie zwlekaj! Czekają atrakcyjne nagrody!

W kategorii filmik wykonany przez dzieci indywidualnie:
1 miejsce – wejściówki dla całej rodziny Uczestnika do Parku Rozrywki Hotelu Leda SPA w Kołobrzegu, zestaw przyborów szkolnych PASO (plecak, piórnik, przybornik) oraz gadżety od firmy Aquanet SA;
2 miejsce – zaproszenie dla całej rodziny Uczestnika na spektakl MADAGASKAR  (dalej: „spektakl”) oraz zestaw przyborów szkolnych PASO (plecak, piórnik, długopisy);
3 miejsce – zestaw przyborów szkolnych PASO i gadżetów ze spektaklu;
Wyróżnienie dla Uczestników – worek na WF z wizerunkiem postaci ze spektaklu, gadżety ze spektaklu oraz gadżety od firmy Aquanet SA.

W kategorii filmik wykonany przez grupy przedszkolne bądź klasy szkół podstawowych:
1 miejsce – wejściówki dla całej grupy przedszkolnej bądź klasy szkoły podstawowej do Parku Rozrywki Hotelu Leda SPA w Kołobrzegu oraz koszulki ze spektaklu dla każdego dziecka; możliwość wzięcia udziału w filmie finałowym akcji "Podwórko Talentów NIVEA"
2 miejsce – wycieczka dla całej grupy przedszkolnej bądź klasy szkoły podstawowej do poznańskiego zoo szklakiem edukacyjnym "Poszukiwanie Króla Juliana" oraz przybory szkolne od firmy PASO dla każdego dziecka;
3 miejsce – gadżety od firmy AQUANET dla każdego dziecka;
Wyróżnienia dla trzech grup przedszkolnych bądź klas szkoły podstawowej - zeszyty edukacyjne MADAGASKAR i gadżety ze spektaklu.

Regulamin konkursu.
Wzór maski Króla Juliana.
Podkład muzyczny do piosenki "Wyginam śmiało ciało".

                                                                            


ŚCIEŻKA EDUKACYJNA W  NOWYM ZOO
Od 1.05 do 31.06 dostępna będzie ścieżka edukacyjna "Poszukiwanie Króla Juliana" w poznańskim ZOO. Ścieżka została przygotowana przez Dział Dydaktyczny Nowego ZOO śladami zwierząt żyjących na Madagaskarze. W trakcie wycieczki dzieci poznają podstawowe gatunki zwierząt afrykańskich i ich sposoby przystosowania się do środowiska. Ścieżka przeznaczona jest dla grup do 30 osób. Wycieczkę zamawiać można, pisząc do Działu Dydaktycznego na adres ddnowezoo@zoo.poznan.pl. Koszt wycieczki dla grupy: 50 zł* + koszt biletów wstępu
* po 15 czerwca cena wycieczek może być wyższa!
                                                                                    

HAPPENING W NOWYM ZOO
Zapraszamy także 4 czerwca na organizowany w ramach Dnia Dziecka z Madagaskarem happening, w którym postaci ze spektaklu wykonają razem z dziećmi piosenkę "Wyginam śmiało ciało". Happening odbędzie się przy wejściu do Nowego ZOO po godz. 13.00. Jak co roku sponsorem Dnia Dziecka w Teatrze jest firma UWI Inwestycje Poznański Deweloper.

KONKURS PARTNERA PROJEKTU  EDUKACYJNEGO - PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA
NIVEA
zachęca przedstawicieli publicznych szkół podstawowych oraz gmin do wzięcia udziału w akcji społecznej „Podwórko Talentów”. Wystarczy zgłoszenie lokalizacji, nagranie filmu lub zrobienie prezentacji pokazujące dowolne talenty dzieci, aby wygrać unikatowe Podwórko Talentów. To niesamowite miejsce zabaw podzielone jest na strefy artystyczną, naukową oraz aktywności które rozwijają umiejętności dzieci. Zgłoszenia można wysyłac do 31.05. Regulamin konkursu.

GRA PLANSZOWA
Zamiast tradycyjnego programu teatralnego do spektaklu przygotowaliśmy grę planszową, dzięki której dzieci poznają ważne miejsca w Poznaniu. Jej fabuła przedstawia wątki ze spektaklu. Podczas każdego spektaklu Madagaskar–musicalowa przygoda w 2017 r. dzięki wsparciu sponsorów grę otrzyma każde dziecko za darmo!
 
SCENARIUSZ LEKCJI DLA NAUCZYCIELI
ODN w Poznaniu opracował scenariusz lekcji, który można wykorzystać do przeprowadzenia lekcji po obejrzeniu spektaklu. Będzie on nawiązywać do tematyki Madagaskaru. Scenariusz bezpłatnie można pobrać klikając TUTAJ.
 
EKSPONATY AFRYKAŃSKIE W MUZEACH
Zachęcamy również do odwiedzania Muzeów – Pracowni Literackiej A. Fiedlera (wystawa „Arkady Fiedler – Madagaskar 1937-1938" prezentująca zdjęcia z wielomiesięcznego pobytu podróżnika w wiosce Ambinanitelo") oraz Muzeum Misyjnego w Poznaniu (eksponaty z Afryki). Są to miejsca, które posiadają przedmioty z Madagaskaru i podczas wycieczek zapoznają dzieci z kulturą Afryki.
Szczegóły: Pracownia Literacka A.Fiedlera - marekfiedler@pro.onet.pl / Muzeum Misyjne - misje.poznan@op.pl
 
FILM EDUKACYJNY
W Internecie można również obejrzeć film Mapa ginącego świata – Madagaskar z udziałem Mateusza Damięckiego - ambasadora ONZ, który prezentuje ginące gatunki na Czerwonej Wyspie. Film można obejrzeć tutaj.
  

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "MADAGASKAR –MUSICALOWA PRZYGODA"

Partnerzy