Premiera Rodziny Addamsów już w najbliższą sobotę

Lubię to!
We wtorek 18 września na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze Rodziny Addamsów oraz planom na sezon 2018/2019. Wzięli w niej udział: Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, Piotr Deptuch, Zastępca ds. Artystycznych oraz kierownik muzyczny spektaklu, Jacek Mikołajczyk, reżyser i autor przekładu, Radosław Elis, wcielający się w postać Gomeza, Barbara Melzer, wcielająca się w postać Morticii oraz Patryk Kośnicki, wcielający się w postać Festera. Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 22 września o godz. 19.00. Bilety na pozostałe terminy dostępne są TUTAJ.

Na konferencji zostały także przedstawione plany na sezon 2018/2019. 30 paździerrnika o godz. 17.00 i 19.30, w ramach corocznego Koncertu Zaduszkowego wystawiona zostanie premierowo Historia Żołnierza – moralitet Igora Strawińskiego, którego myślą przewodnią są rozważania o naturze szczęścia. Igor Strawiński bawi się tu pewnymi konwencjami, rozśmieszając i ostrzegając słuchaczy w tym samym czasie. W tym roku mija 100-lecie napisania utworu. Choreografię przygotuje Paulina Wycichowska. Wystąpią: Radosław Elis, tancerze Teatru oraz Orkiestra św. Marcina.

Z kolei 1 grudnia oraz od 29 do 31 grudnia (w ramach Koncertów Sylwestrowych) Teatr Muzyczny zaprasza na Z Broadwayu do Hollywood 3, podczas których zabrzmią przeboje pochodzące z największych, światowych musicali. Reżyseria: Paulina Andrzejewska.

8 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się premiera komedii Beznudna Wyspa, napisanej dla Teatru Muzycznego w Poznaniu, z Wiesławem Paprzyckim w roli głównej. Przedstawienie nawiązuje do gatunku one man show, czyli jednoosobowego pokazu aktorskiego, wyróżniającego się oryginalnym scenariuszem, stworzonym specjalnie dla wybranego aktora. Spektakl jest zabawną opowieścią o księgowym, którego okoliczności konkursu telewizyjnego inspirują do odkrywania swojej wielowymiarowej osobowości. Regułą pobytu w programie Beznudna Wyspa jest zakaz nudzenia się. Bohater pokonuje coraz trudniejsze zadania. Jest bliski zwycięstwa, gdy na wyspie pojawia się Wielka Nudziara – piękna dziewczyna zarażająca śmiertelną nudą. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Marek Chojnacki, a autorem scenografii Mariusz Napierała.

Na wiosnę 2019 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu zaplanował dwie premiery: spektakl z piosenkami Johna Bucchino oraz przedstawienie dla dzieci, na podstawie legendy spod krakowskiej wsi. Najmłodsi widzowie zobaczą wiele stylizacji tańców regionalnych oraz polskich tańców narodowych, które obrazują bogactwo polskiego folkloru.
Powrót

Wygodny zakup

Wypróbuj najwygodniejszy sposób
zakupów biletów na spektakle
Teatru Muzycznego poprzez
platformę online bilety 24.pl

Newsletter

Nowości i repertuar zawsze w Twojej skrzynce
e-mail. Zapisz się już teraz!

SPONSOR TEATRU

SPONSOR PREMIERY "FOOTLOOSE"

Partnerzy